آموزش میناکاری اصفهان

کاربرد شابلون میناکاری روی سفال چیست ؟

کاربرد شابلون میناکاری روی سفال چیست ؟

هنر میناکاری یا همان میناسازی که نامش یاد آور کران آبی آسمان می باشد و پیشینه بیش از ۵ هزار ساله. شواهد حاکی از آن می باشد که مهد پیدایش این هنر ایران می باشد و سپس به سایر سرزمین ها انتقال پیدا کرده است.

نقوش متنوعی در میناکاری مورد استفاده قرار می گیرد از جمله نقوش ختایی، هندسی ساده، اسلیمی و همچنین نقوش ایرانی- اسلامی و با رنگ های متنوع بکار رفته در این هنر منجر به تولید آثار با ارزش و چشم نواز می باشد.

هنرمند میناکار با ترکیب سبک های متنوع نقاشی و طرح های متفاوت می تواند طرحی یکتا و چشم نواز را رقم می زند. محصولات میناکاری اصفهان نمونه ای بارز از بهترین میناکاری می باشد.

در دهه های اخیر میناکاری علاوه بر زیر ساخت های فلزی بر روی ظروف سفالی نیز پیاده سازی می شود. برای میناکاری بر روی سفال شما نیاز به مواردی از جمله لعاب میناکاری، سیاه قلم میناکاری، سفال و سرامیک خام، شابلون میناکاری دارید.

شابلون میناکاری روی سفال در واقع اصلی ترین ابزار مورد نیاز برای میناکاری روی سفال می باشد و طرح مورد نظر برای میناکاری توسط این شابلون بر روی زیر ساخت سفالی پیاده سازی می شود.

طرح های مورد نظر در شابلون ها با استفاده از جوهر مخصوص بر روی ظرف سفالی پیاده سازی می شود که باید این مرحله از کار با دقت و ظرافت زیادی انجام گیرد زیرا در صورت کوچکترین سهل انگاری نقوش پاک می شود.

در سال های اخیر میناکاری روی سفال محبوبیت زیادی پیدا کرده است و فراگیری این هنر بخصوص در بین خانم های هنر دوست مرسوم شده است که به دلیل مراحل ساده تر پیاده سازی این هنر با زیر ساخت سفالی می باشد. اگر قصد خرید میناکاری ارزان قیمت را دارید سفال میناکاری شده یک انتخاب مناسب می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید اینترنتی میناکاری اصفهان به لینک زیر مراجعه نموده و علاوه بر مشاهده تنوع محصولات از یک خرید امن و مطمئن برخوردار شوید.

برای مشاهده و خرید به لینک زیر مراجعه نمائید

خرید

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن