خرید میناکاری

پیشنهاد چیدمان هفت سین با ظروف میناکاری

پیشنهاد چیدمان هفت سین با ظروف میناکاری

صنایع دستی به عنوان نمادی از اندیشه هنری و بخشی از میراث باقی مانده از تاریخ و فرهنگ هر سرزمینی می باشد، هنر میناکاری نیز به عنوان یکی از صنایع دستی ایرانی نشان از تمدن اصیل و چند هزار ساله ایرانی دارد.

آیین ها و سنت های باستانی ایرانی نیز در کنار صنایع دستی میراث باقی مانده از پیشینیان می باشد، یکی از این آیین های باستانی جشن نوروز که به مناسبت آغاز سال نو خورشیدی برگزار می شود.

یکی از رسومی که در آیین های باستانی ایرانی انجام می شود، گستراندن سفره می باشد. و هر ساله ما در یکی از اصیل ترین آیین باستانی ایرانی که عید نوروز می باشد سفره هفت سین می گسترانیم.

چیدمان سفره هفت سین برای ما ایرانیان از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد، ایجاد هماهنگی، نظم و هارمونی میان رنگ ها و المان های مورد استفاده در سفره هفت سین اهمیت ویژه ای دارد.

چیدمان سفره هفت سین با ظروف میناکاری اصفهان

از جمله هنر های دستی اصیل و کهن ایرانی می توان به هنر میناکاری یا میناسازی اشاره کرد که مهد این هنر زیبا شهر هنر پرور اصفهان می باشد، هنری اصیل که نشان از ذوق و اندیشه وسع هنری هنرمند ایرانی دارد.

یکی از مهمترین ویژگی های هنر میناکاری شده تنوع محصولات می باشد، تنوع ظروف میناکاری امر انتخاب ظروف مناسب برای چیدمان سفره هفت سین را میسر می سازد.

ظروف میناکاری اصفهان به دلیل برخورداری از قیمت مناسب می تواند گزینه مناسبی برای استفاده در چیدمان سفره هفت سین باشد. خرید ظروف میناکاری به عنوان یک المان سنتی و اصیل می تواند زیبایی سفره هفت سین را دوچندان کند.

ظروف میناکاری مورد استفاده در هفت سین

از مهمترین ملزومات چیدمان سفره هفت سین، آینه می باشد، آیینه میناکاری با نقوش زیبا و اصیل اسلیمی و خطائی نشان از طبع بلند هنرمند ایرانی دارد، می توان دو عدد شمعدان میناکاری در اطراف آن برای قرار دادن شمع نیز استفاده کرد.

 با خرید جام میناکاری کوچک می توان سفره هفت سین خود را تکمیل کنید و زیبایی آن را دوچندان کرد، جام هایی برای قرار دادن سیب، سکه، سنجد، سمنو، سیر، سماق و سایر سین های این سفره آیینی.

خرید ظروف میناکاری یک انتخاب مناسب برای چیدمان سفره هفت سین می باشد، استفاده از این ظروف چیدمان سفره هفت سین را خاص و متفاوت می کند. می توان از کاسه و بشقاب بزرگ میناکاری برای قرار دادن میوه بر سر سفره هفت سین استفاده کرد.

یکی از سمبل های هفت سین استفاده از گل سمبل می باشد و شما می توانید با خرید گلدان میناکاری و قرار دادن گل سمبل در آن زیبایی سفره هفت سین خود را تکمیل کنید.

با خرید گزخوری میناکاری می توان از این ظرف مینا برای قرار دادن شکلات، گز و حتی شیرینی های ریز نوروزی استفاده کنید و یک فضای هنری – سنتی بر این مراسم حاکم کنید.

برند های معروف میناسازی اصفهان

یکی از برند های معروف میناکاری اصفهان، برند میناکاری اسماعیلی می باشد که کلیه ظروف میناکاری این برند دست ساز بوده و تحت نظر این استاد فقیه میناکار تهیه و تولید می شود.

از دیگر برند های میناکاری اصفهان که موفق به دریافت گواهینامه بین المللی یونسکو شده است، صنایع میناکاری آقاجانی می باشد که کلیه تولید آثار میناکاری تولیدی این برند تحت نظارت مستقیم استاد آقاجانی می باشد.

دلایل محبوبیت میناکاری

شاید بتوان گفت یکی از دلایل مهم محبوبیت خرید میناکاری در بین گردشگران داخلی و خارجی تطابق پذیری این محصولات با سبک های زندگی متفاوت می باشد.

از دیگر دلایل محبوبیت این هنر زیبا و چشم نواز می توان به تنوع محصولات میناکاری اشاره کرد که دارای کاربری متفاوت بوده و می تواند هر سلیقه هنری را پوشش دهد.

اما از مهمترین دلایل محبوبیت میناکاری می توان از قیمت مناسب این هنر اصیل ایرانی نام برد، این هنر زیبا با تنوع محصولات و رنج قیمت متفا.ت برای هر بودجه خرید یک کالای مناسب و ارزنده دارد.

 

برای مشاهده تنوع محصولات میناکاری و خرید میناکاری ارزان به لینک زیر مراجعه نموده و ضمن خرید کالای اسل و با کیفیت از تخفیفات ویژه بهرمند شوید.

برای مشاهده و خرید کلیک کنید

خرید

 

 

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن