خرید میناکاری

هنر میناکاری اصفهان چیست؟

هنر میناکاری اصفهان چیست؟

یکی از انواع هنر های ظریفه ای که برای تزئین سطح فلزات مورد استفاده قرار می گیرد، هنر میناکاری می باشد که به نحو زیبایی پیوند بین رنگ، خاک و آتش را به تصویر می کشد. هنری که دارای بیش از ۵۰۰۰ سال پیشینه بوده است و شواهد حاکی از پیدایش این هنر زیبا در ایران می باشد.

یکی از القابی که به هنر میناکاری اصفهان نهاده اند، هنر مینیاتور بر آتش می باشد که به طور ظریفی اصالت و ظرافت این هنر را به رخ کشیده است. از مهمترین فلزاتی که برای ساخت زیر ساخت برای ظروف میناکاری استفاده می شود، برنز، طلا، نقره و مس می باشد که در حال حاضر فلز مس برای تهیه ظروف و طلا برای تهیه زیورآلات مزین به هنر میناکاری مورد استفاده قرار می گیرد.

هرچند فلزات متنوعی برای ساخت ظروف میناکاری می توان استفاده کرد، اما اکثر ظروف میناکاری شده اصفهان بر روی زیر ساخت هایی از جنس مس تولید می شود. شیوه میناکاری که هنرمندان میناکار اصفهانی به آن می پردازند عمدتا نقاشی مینا بوده که از دوره صفویان مرسوم شده است.

از مهم ترین عواملی که می تواند نشان دهنده اصالت یک اثر میناکاری اصیل باشد، نقوش مورد استفاده بوده و طرح های اسلیمی، ختایی و طرح هایی با سبک مینیاتور توسط هنرمندان میناکار اصفهان مورد استفاده قرار می گیرد.

شما می توانید برای داشتن یک محصول میناکاری اصیل و چشم نواز میناکاری تنها با یک کلیک و خرید اینترنتی میناکاری اصفهان را تجربه کنید. خریدی آسان از یکی از زیبا ترین و اصیل ترین صنایع دستی ایرانی که ریشه در این آب و خاک دارد.

ظروف میناکاری اصفهان به خوبی بیانگر ذوق و خلاقیت هنرمندانه اساتید میناکار اصفهانی می باشد که توانسته اند، آثاری درخور نام هنر ایرانی تهیه و تولید کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده جدیدترین و متنوع ترین صنایع دستی ایرانی و خرید میناکاری عمده اصفهان به لینک زیر مراجعه نمائید.

برای مشاهده و خرید کلیک کنید

خرید

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن