خرید میناکاری

نقش هنر های دستی میناکاری در توسعه اقتصادی

نقش هنر های دستی میناکاری در توسعه اقتصادی

صنایع دستی به عنوان صنعتی پویا و بدون آلودگی نقش موثری در صنعت گردشگری و چرخه اقتصاد پویای هر کشوری دارد و این فعالیت انسانی یکی از منابع اصلی درآمد کشور های در حال توسعه و توسعه یافته می باشد.

صنایع دستی در کنار صنعت گردشگری به عنوان دومین عامل رشد و توسعه تولید نا خالص ملی کشور می تواند مهمترین منبع رشد اقتصادی ایران در جهان باشد.

اصفهان با دارا بودن بیشترین سهم تولید صنایع دستی در کشور و شهرت جهانی هنر های دستی این شهر نقش موثر و تعیین کننده ای در توسعه درآمد ناخالص ملی دارد.

در این میان هنر میناکاری اصفهان نقش موثری در جهت نیل به توسعه اقتصاد پویا و درآمد های غیر وابسته به نفت دارد، همچنین این هنر یکی از مظاهر فرهنگی و هنری اصفهان و ایران محسوب می شود.

صنعت میناکاری اصفهان  دارای ریشه های عمیق و استواری در صنایع دستی کشور می باشد و توسعه این هنر می تواند نقش تعیین کننده ای در صادرات غیر نفتی ایران داشته.

با توجه به تعدد کارگاه های میناکاری در شهر اصفهان می توان به این نکته پی برد که در سال های اخیر توجه چشمگیری به توسعه صنایع دستی و ایجاد فرهنگ خرید میناکاری اصفهان در کشور از سوی مسئولین شده است.

در ادامه با بعضی از ویژگی های هنر اصیل میناکاری در توسعه اقتصادی کشور آشنا می شویم:

از مهمترین ویژگی های صنایع دستی از جمله میناکاری در توسعه اقتصادی مصونیت از تحریم می باشد، بنابراین خرید میناکاری از سوی دوست داران این هنر هرگز در گرو تحریم های صورت گرفته از سوی دیگر کشور ها نمی باشد.

از دیگر عواملی که می توان یاد کرد سهولت تامین مواد اولیه صنایع دستی می باشد که در داخل کشور تامین می شود و می توان با درایت و برنامه ریزی مسئولان کشور می توان این صنعت را به عنوان یکی از منایع درآمد ارزی کشور دانست.

از دیگر خصوصیات هنر میناکاری  می توان به سهولت راه اندازی کارگاه های تولید ظروف میناکاری اشاره کرد، زیرا برای راه اندازی کارگاه های تولید صنایع دستی نیاز به سرمایع گذاری های کلان نمی باشد.

یکی دیگر از خصوصیات بارز این هنر در زمینه اشتغال زایی می توان به سهولت آموزش هنر میناکاری اشاره کرد و در سایه این ویژگی می توان هنرجویان به این رشته هنری را به صورتی فراگیر آموزش داد و از مزایای این صنعت استفاده کرد.

در سال های اخیر توجهات خاصی در جهت توسعه پایدار هنر میناکاری صورت گرفته است که در ادامه به بعضی از آنها اشاره می کنیم.

تلاش برای ایجاد فرهنگ خرید و استفاده از محصولات میناکاری اصفهان که می تواند به صورت های مختلفی باشد از جمله:

  1. گسیل هزینه های تهیه هدایای تبلیغاتی به سنت خرید هدیه میناکاری
  2. ایجاد بازارچه های فصلی برای فروش مناسبتی محصولات میناکاری
  3. فراهم آوردن امکان خرید میناکاری بدون واسطه و با قیمت مناسب
  4. کمک به توسعه کارگاه های تولید میناکاری
  5. ایجاد بسترهایی برای آشنایی و آشتی مردم با صنایع دستی از جمله میناکاری

یکی از مهمترین ویژگی های هنر میناکاری تنوع فرم، کاربرد و همچنین قیمت محصولات میناکاری اصفهان می باشد که به سادگی می تواند انتظارات همه اقشار خواهان خرید میناکاری را برآورده سازد.

برای مشاهده تنوع محصولات میناکاری اصفهان و خرید میناکاری ارزان به لینک زیر مراجعه نمائید. خرید راحت و مطئن یکی از صدها مزیت همراهی با تک سبد می باشد.

برای مشاهده و خرید به لینک زیر مراجعه نموده

خرید

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن