خرید میناکاری

مرکز تولید و خرید میناکاری اصفهان به صورت عمده

مرکز تولید و خرید میناکاری اصفهان به صورت عمده

صنایع دستی هر سرزمینی نشان از توانایی شناخت و درک زیبایی توسط مردمان آن سرزمین دارد، ایران نیز به عنوان یکی از بزرگترین قطب های تولید کننده صنایع دستی در جهان دارای بیشترین تنوع صنایع دستی می باشد.

یکی از انواع هنرهای دستی ایرانی، هنر میناسازی یا میناکاری اصفهان می باشد که نشان از توانایی شناخت زیبایی‌ها توسط هنرمند میناکار می باشد که می تواند با ذوق و استعداد هنری خود به خلق آثار هنری زیبا و چشم نواز بپردازد. هنری که می تواند فلز بی روح و سخت را با ظرافت و زیبایی خود گیرا و دلپذیر نماید.

آثار باقی مانده از اعصار گذشته نشان از آن دارد که خواستگاه هنر میناکاری ایران می باشد و به تدریج از این مرز و بوم به سایر ملل گسیل داده شده است.

هنری اصیل و چشم نواز که نه تنها یک کار یدی می باشد، بلکه هنرمند میناکار به مانند یک ادیب و شاعر باید احساسات و افکارش را در اثر هنری میناکاری منعکس نماید.

هنر میناکاری از گذشته های دور تا به حال دستخوش حوادث زیادی قرار گرفته ولی هنرمندان میناکار اصفهانی تمام تلاش خود را برای حفظ و حراست این هنر زیبا واصیل بکار برده و توانسته اند این هنر اصیل را زنده نگه دارند. محصولات میناکاری اصفهان نشان از تلاش برای حفظ و حراست این هنر ظریف و چشم نواز دارد.

محصولات میناکاری از آن دسته محصولات صنایع دستی می باشد که علاوه بر جنبه تزئینی دارای بعد کاربردی نیز می باشد و شاید یکی از دلایل ماندگاری این هنر اصیل و چشم نواز همین موضوع باشد. زیرا یکی از رموز ماندگاری صنایع دستی نهادینه کردن استفاده از آنها در زندگی روزمره می باشد.

از دیگر دلایل محبوبیت محصولات میناکاری، تنوع محصولات میناکاری می باشد که گستره ای وسیع از سلایق و بودجه ها را پوشش می دهد. میناکاری هنر درخشان آتش و خاک دارای روش های مختلفی برای تولید می باشد که مهمترین آنها مینای خانه بندی و مینای نقاشی می باشد.

اصالت هنر میناکاری اصفهان با دقت و ظرافت بکار رفته توسط هنرمند میناکار اصفهانی در طراحی و تولید محصولات میناکاری قابل تشخیص می باشد.

از جمله محصولات میناکاری اصفهان می توان به انواع گلدان میناکاری اصفهان، انواع بشقاب میناکاری اصفهان و همچنین هدایای تبلیغاتی میناکاری اصفهان اشاره کرد که سهم بالایی از بازار فروش صنایع دستی میناکاری را در کشور به خود اختصاص داده است.

هنرمند میناکار اصفهانی از این هنر اصیل برای نقاشی و تزئین فلزاتی همچون مس، طلا و نقره استفاده می کند، اما باید خاطر نشان کنیم هرچند بهترین آثار میناکاری بر روی فلز طلا پیاده سازی می شود، اما به دلیل قیمت بالای این فلز اکثر محصولات میناکاری کارگاه های میناکاری اصفهان بر روی زیر ساخت های مس پیاده سازی می شود.

از مهمترین طرح هایی که میناکاران اصفهانی برای نقاشی مینا استفاده می کنند می توان به انواع طرح های خطایی، اسلیمی، گل و مرغ اشاره کرد که بسته به ذوق و قریحه هنری هنرمند میناکار این طرح ها با یکدیگر ترکیب و یک محصول میناکاری نفیس و فاخر را تولید می کند.

با توجه به اینکه اصفهان مهد هنر میناکاری ایران می باشد، شاهد تعداد زیادی از کارگاه های تولید میناکاری در این شهر می باشیم که علاوه بر وجه اشتغال زایی منجر به تولید انبوه محصولات میناکاری باکیفیت در این شهر شده و این شهر را به عنوان بزرگترین مرکز خرید میناکاری اصفهان  به صورت عمده تبدیل کرده است.

خرید هدیه میناکاری اصفهان در پایان سال به عنوان هدیه تبلیغاتی می تواند یک انتخاب هوشمندانه برای مدیران صنایع و شرکت ها باشد. استفاده از هدایای تبلیغاتی میناکاری در صنعت بازاریابی گامی موثر در ایجاد فرهنگ خرید و استفاده از صنایع دستی کشور می باشد.

برای مشاهده تنوع محصولات میناکاری اصفهان و خرید میناکاری ارزان اصفهان به صورت آنلاین به لینک زیر مراجعه نموده. خرید محصول اصیل و با کیفیت یکی از مزایای همراهی با ما می باشد.

برای مشاهده تنوع محصولات و خرید به لینک زیر مراجعه نمائید

خرید

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن