خرید میناکاری تهران

محصولات میناکاری تهران در رنگ های مختلف

میناکاری یکی از هنرهای کهن و زیباست و ارزشمندی آن در نظر همگان هویداست. میناکاری از چندین هنر اصیل ترکیب شده است و همین امر موجب جایگاه والای آن شده است. در ادامه در باره ی آن توضیح می دهیم. محصولات میناکاری تهران در رنگ های متنوعی نیز موجود است.

سنگاب میناکاری

زمانی که برای اولین بار ظروف میناکاری را می بینیم تنها به جنبه ی نقش  و نگارهای آن دقت می کنیم. و ممکن است متوجه کارهای ظریف و جزئی آن نشویم. در حالیکه زیر کار یک ظرف مینا مس بوده و نیاز به قلم زنی و چکش کاری دارد. همچنین خود ظرف باید به کوره برود و چندین مرحله لعاب کاری شود.

بشقاب میناکاری

در این مقاله قصد داریم شما را با انواع رنگ هایی که در ظروف میناکاری شده به کار می رود آشنا کنیم. این رنگ ها همگی تنها نتیجه ی سلیقه نبوده و دوره های مختلفی بر روی رنگ های ظروف مینا اثر داشته است که در زیر با هم در مورد آن می خوانیم.

قندان میناکاری

رنگ سبز

ظروف میناکاری به رنگ سبز نسبت به سایر رنگ ها بسیار کم هستند و اگر به بازارهای صنایع دستی اصفهان و یا فروشگاه های مجازی سر بزنید کمتر از همه این رنگ به چشم می خورد. مگر اینکه کسی به صورت سفارشی این رنگ را درخواست کند.

کاسه میناکاری

رنگ قرمز

رنگ قرمز نیز مانند رنگ سبز جزو دسته های کم تولید می باشد. برخی از قدیمی ها این رنگ را متاثر از دوران قاجاریه می دانند. حتی طرح هایی که روی ظروف میناکاری قرمز رنگ زده می شود همگی شبیه معماری های دوره قاجار می باشد.

گلدان میناکاری

رنگ آبی و فیروزه ای

می توان گفت اکثر تولیدات در حوزه محصولات میناکاری در طیف رنگی آبی و فیروزه ای هستند. برخی نیز می گویند که این رنگ متاثر از دوران صفویه می باشد. برای دریافت لینک خرید میناکاری اصفهان روی دکمه ی زیر کلیک کنید.

گزخوری میناکاری

 

برای مشاهده و خرید ظروف میناکاری تهران روی لینک زیر کلیک کنید. 

خرید

 

  

گلدان میناکاری
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن