آموزش میناکاری اصفهان

صنایع دستی اصفهان و کاربرد آهن در آن

صنایع دستی اصفهان و کاربرد آهن در آن

هر شهری علاوه بر داشتن جاذبه های گردشگری ، دارای محصولات و صنایع دستی رنگارنگ و جذاب می بشاد که می توان با خرید آنها همیشه در کنار شما باشند و یادآور لحظات خوب سفر شما به آن نقطه  گردشگری باشد.

صنایع دستی متعددی وجود دارند که در ساخت و تولید آنها از آلیاژ آهن و مشتقات آن استفاده می شود، در واقع کاربرد آهن در بسیاری از صنایع دستی حرف اول را می زند.

یکی از انوع صنایع دستی اصیل ایرانی هنر اصیل میناکاری می باشد که دارای پیشینه ای قبل از دوران صفویه می باشد، هر چند اوج این هنر دوران صفویه می باشد.

شاید بسیاری از گردشگران چنین برداشتی دارند که در تولید میناکاری، برای تهیه زیر ساخت آنها از آهن استفاده می شود ولی باید به این نکته اشاره کرد اصالت کار میناکاری بر روی فلز مس می باشد.

لازم بذکر است شما این روزها با ورد به بازار های صنایع دستی شاید با این مورد برخورد کنید که به جای مس و برنج از فلز آهن استفاده شده است که این امر هرچند موجب کاهش قیمت کالا می شود ولی کیفیت و ارزش هنری میناکاری را کاهش می دهد.

شما برای خرید بشقاب میناکاری اصل باید به یکسری نکات توجه فرمائید از جمله اینکه زیر ساخت استفاده شده از جنس آهن نباشد و زیر ساخت مورد استفاده باید از جنس مس باشد تا دچار پوسیدگی نشود.

یکی از بزرگترین تولید کنند گان میناکاری اصفهان، تولیدی میناکاری اسماعیلی می باشد که تخصص در تولید کالای اصل و با کیفیت این تولیدی زبانزد عام و خاص می باشد.

برای مشاهده تنوع محصولات و خرید میناکاری روی مس به لینک زیر مراجعه نموده و از خرید کالای اصل و با کیفیت لذت ببرید.

برای مشاهده و خرید به لینک زیر مراجعه نمائید

خرید

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن