خرید میناکاری

خرید میناکاری هنری اصیل و چشم نواز ایرانی

خرید میناکاری هنری اصیل و چشم نواز ایرانی

هنر میناکاری یا میناسازی، یکی از هنرهای اصیل و کهن ایرانی که ایران زمین مهد پیدایش و ترقی آن می باشد. این هنر زیبا و چشم نواز از این مرز و بوم به سایر کشورها گسیل یافته است. هنر میناسازی نشان از اوج هنر دوستی و هنر شناسی ایرانیان در ادوار مختلف تاریخی دارد. هنری که به غایت زیبایی را نشان می دهد.

عمده رنگ های مورد استفاده در میناکاری رنگ‌های آبی، سبز و گاهی قرمز می باشد که در سال های اخیر استفاده از رنگ های ترکیبی بسیار ترویج یافته و این بدان معنا می باشد که هنر مند میناکار برای حفظ اثر هنری خود در پی راهی برای بروز کردن و کاربردی نمودن در کنار حفظ اصالت اثر هنری می باشند.

این هنر زیبا یکی از مهمترین و اصلی ترین صنایع دستی اصفهان می باشد و خرید میناکاری در این شهر به عنوان اصلی ترین سوغات اصفهان از محبوبیت خاصی برخوردار می باشد. هنری که نقش و نگار های زیبا و چشم نواز آن آدمی را به آبی بیکران آسمان ها پیوند می دهد و روح را نوازش می کند.

هنر میناکاری با سابقه ای بیش از پنج هزار سال از هنر های اصیل و محبوب ایرانی محسوب می شود و از صنایع دستی بومی ایران محسوب شده. خرید میناکاری روی مس در سال های اخیر به دلیل مرغوبیت و مقرون بصرفه بودن بسیار مرسوم می باشد و بیشترین محصولات میناکاری دارای زیر ساخت مس می باشند.

یکی از ویژگی های محصولات میناکاری کاربردی بودن آنها می باشد که دلیلی محکم برای حفظ و ماندگاری این هنر می باشد به عنوان مثال شما با خرید قندان میناکاری علاوه بر آنکه یک ظرف زینتی زیبا تهیه نموده اید می توانید از آن به طور کاملا کاربردی استفاده کنید و حتی مورد شستشو قرار دهید.

به طور کلی صنایع دستی می توانند گزینه های مناسبی برای هدیه باشند، زیرا این روش راهی برای پیوند بین مردم و هنر می باشد. شما با خرید هدیه میناکاری می توانید عشق و ذوق هنریخود را به کسانی که دوست دارید هدیه دهید و از شادمانی آنها لذت ببرید.

شهر اصفهان با دارا بودن بالاترین آمار کارگاه تولید میناکاری در سطح کشور به عنوان بزرگترین تولید کننده و مرکز خرید عمده میناکاری کشور شناخته شده است و هنرمندان این مرز و بوم توانسته اند خلاقیت را چاشنی ذوق هنری خود کرده و محصولاتی ظریف و چشم نواز تولید کنند.

برای مشاهده تنوع محصولات میناکاری و خرید میناکاری اصفهان به صورت اینترنتی به لینک زیر مراجعه نموده و ضمن خرید کالای اصل و با کیفیت از تخفیفات فصلی بهرمند شوید.

برای مشاهده و خرید کلیک کنید

خرید

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن