بشقاب میناکاری اصفهان

خرید بشقاب میناکاری اصفهان

بشقاب میناکاری شده روی مس

میناکاری، هنری با قدمت پنج هزار ساله که ریشه در فرهنگ و تاریخ کشورمان دارد که از صنایع دستی  محبوب کشورمان محسوب می شود.

 

در گذشته میناکاری بر روی فلزهایی از جمله طلا، نقره، برنج و مس پیاده سازی میشد ولی امروزه  بیشترین میناکاری بر روی مس انجام می شود. طلا بهترین فلز برای پیاده سازی میناکاری می باشد به دلیل اینکه این فلز در برابر حرارت بالا و ذوب شدن مینا، اکسید نمی شود و بهترین و با جزئیات ترین طرح های میناکاری را روی این فلز می توان انجام داد.

این هنر را می توان هنر آشتی خاک با آتش نام برد که با هنر نقاشی در آمیخته شده است. اوج هنر میناکاری در دوران سلجوقیان می باشد که ساخت ظروف میناکاری و برنجی  رواج داشته و به کشورهای همسایه صادر می شده است.

بشقاب میناکاری عصر ساسانیکه در کشور ارمنستان کشف شده است و در حال حاضر در موزه های برلین و نیویورک نگهداری می شوند.

در زمان مغول تغییراتی شگرفی در طرح میناکاری صورت گرفته به طوری که طرح ظروف میناکاری بیشتر ظاهر و لباس درباریان ایرانی بود که جایگزین نگاره های پیشین شده است.

 

در سال های اخیر با توجهاتی که از سوی مسئولین هنر های دستی صورت گرفته هنر میناکاری توانسته است رشد چشمگیری داشته باشد و کارگاه های متعدد میناکاری در سراسر کشور دائر شده است.

یکی از محصولاتی که این روزها مورد استقبال قرار گرفته است، بشقاب میناکاری شده می باشد که علاوه بر جنبه تزئینی دارای جنبه کاربردی نیز می باشد.

این روزها بانوان زیادی وارد عرصه میناکاری شده اند و این هنر دستی به عنوان یکی از مشاغل خانگی در آمده و می توان گفت بسیاری از آثار هنری میناکاری به دست هنرمندان بانو میناکار ساخته شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده تنوع محصولات به وب سایت تک سبد مراجعه نمائید. خرید محصول اصل و با کیفیت یکی از صدها مزیت خرید از تک سبد می باشد.

برای مشاهده و خرید به لینک زیر مراجعه نمائید

قیمت : ۸۹۰۰۰ تومان

اطلاعات بیشتر و خرید

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن