خرید میناکاری

خرید اینترنتی میناکاری اصفهان

خرید اینترنتی میناکاری اصفهان

یکی از هنرهای دستی که این روزها توانسته است سهم بسیار خوبی در ایجاد مشاغل خانگی را از آن خود کند، هنر میناکاری یا میناسازی می باشد که پیشینه این هنر زیبا و ظریف به هزاره دوم قبل از میلاد می رسدف این هنر زیبا در طول عمر خود دستخشو تغییرات فراوانی شده است اما هنرمندان میناکار اصفهانی تمامی تلاش خود را برای حفظ و حراست از این هنر زیبا داشته اند.

به جرات می توان گفت هنر میناکاری اصفهان یکی از شاخص ترین هنرهای دستی ارانی می باشد که این روزها از این هنر برای تزئین فلزات، ظروف سفالین و چینی استفاده می شود. میناکاری یکی از اختراعات خلاقانه بشری برای تولید وسایل تزئینی کاربردی می باشد.

هنر میناکاری به سه روش مینای نقاشی شده، مینای خانه‌بندی و مینا با زمینه قلمزنی تولید می شود که شیوه تولید ظروف میناکاری اصفهان با شیوه مینای نقاشی و مینا با پس زمینه قلمزنی می باشد. این هنر زیبا به ظرافت و دقت بالایی نیاز دارد.

یکی از عوامل تعیین کننده قیمت میناکاری اصفهان، میزان ظرافت و زحمتی می باشد که هنرمند میناکار برای تولید یک اثر میناکاری به کار می برد که در نهایت یک اثر بی نقص و با ارزش هنری بالا تولید می شود.

میناکاری مورد استفاده توسط هنرمندان اصفهانی که مینای نقاشی می باشد، ابتدا زیر ساخت فلزی به شکل مورد نظر ساخته و لعاب کاری می شود وسپس طرح مورد نظر بر روی ظرف کشیده شده و سپس برای پخت به کوره فرستاده می شود.

طرح های بکار برده شده در تولید میناکاری اصفهان یکی از مواردی می باشد که اصالت ظرف میاکاری را مشخص می کند به عنوان مثال قاب میناکاری اصفهان که با طرح های اسلیمی، ختایی، گل و مرغ و یا به صورت ترکیبی از این طرح ها تهیه و تولید می شود دارای اصالت خاصی می باشد.

برای خرید محصولات صنایع دستی اصیل ایرانی و خرید اینترنتی میناکاری اصفهان به لینک زیر مراجعه نمائید.

برای مشاهده و خرید کلیک کنید

خرید

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن