بشقاب میناکاری اصفهان

تشخیص بشقاب میناکاری مرغوب

ظروف میناکاری یکی از هنرها و صنایع دستی شهر زیبای اصفهان است. هنر میناکاری دارای محصولات بسیار متنوع و گوناگونی است اما در این بین بشقاب میناکاری شده از همه رایج تر و مشهورتر بوده و طرفداران بسیار زیادی دارد. زیرا هم گردشگران داخلی و خارجی طرفدارآن هستند هم ادارات و سازمانهای مختلف به عنوان هدایای تبلیغاتی از محصولات میناکاری استفاده می کنند.

خرید بشقاب میناکاری
بشقاب میناکاری

بنابراین با توجه به اهمیت این موضوع و جایگاه بشقاب میناکاری در بین مردم لازم است نکاتی را در خصوص کیفیت ظروف میناکاری و بخصوص بشقاب میناکاری بدانیم تا بتوانیم انتخاب بهتری در موقع خرید داشته باشیم.

خرید بشقاب 20 سانتی
بشقاب ۲۰ سانتی

ابتدا لازم بدانید که یک محصول اصیل و مرغوب حتما دارای یک کد می باشد و علاوه بر آن، نام هنرمند، تاریخ و محل ساخت ظرف مینا روی آن درج می شود.

خرید بشقاب 25 سانتی
بشقاب ۲۵ سانتی

یک ویژگی مهمی که ظروف مینا باید داشته باشند، شفافیت و براق بودن آن است. هر چقدر ظروف میناکاری از شفافیت و صیقلی بودن بیشتری برخوردار باشد کیفیت آن ظرف بیشتر است و نشانه ی آن است که رنگ با کیفیتی در آن به کار رفته و همچنین در کوره به خوبی پخته شده است.

خرید بشقاب 15 سانتی
بشقاب ۱۵ سانتی

اما اگر زمانی که روی یک ظرف میناکاری دست می کشید، زبری یا برجستگی روی آن حس کنید، و یا ناصافی روی آن دیدید بدانید که آن محصول از کیفیت خوبی برخوردار نیست.

خرید بشقاب زیبای میناکاری
بشقاب زیبای میناکاری

همچنین لعاب ظروف مینا اصلا نباید ترک خورده باشد، یا دچار پوسته پوسته شدن باشد، یا سوراخ، حباب و یا پریدگی روی لعاب آن باشد. همچنین مقدار غلظت لعاب باید در همه جای ظرف یکسان باشد و هیچ نقطه برجسته ای روی ظرف نباشد.

خرید بشقاب زیبای مینا
بشقاب زیبای مینا

لعابی که در زیر مینا به کار رفته است حتما باید یک تکه و یکپارچه باشد و همچنین قسمت اضافی و زائد روی آن نباشد. لبه های ظرف مینا نیز نباید رنگ سبز داشته باشد و همچنین باید بدون ترک بوده و تیز و برنده هم نباشد.

خرید محصولات میناکاری
محصولات میناکاری

برای خرید بشقاب میناکاری اصل ۲۵ سانتی روی لینک زیر کلیک کنید.

خرید

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن