آموزش میناکاری اصفهان

آموزش هنر میناکاری روی مس اصفهان

یکی از هنر های دستی و ترسیمی که دارای پیشینه تاریخی ۵ هزار ساله می باشد هنر اصیل و ظریف میناکاری می باشد. هنر آشتی آتش و خاک هنری که نشان از آبی نیلگون آسمان دارد.

امروزه آموزش هنر میناکاری در بسیاری از آموزشگاه های فنی به عنوان پایه مشاغل خانگی بسایر رواج پیدا کرده است که علاوه بر فراگیری یک هنر اصیل می می تواند منبع درآمد هم داشت. هنر میناکاری اصفهان از ظرافت و دقت خاصی برخوردار می باشد.

مرحله اول هنر میناکاری تهیه زیر ساخت های میناکاری می باشد که معمولا از جنس فلز مس می باشد که می تواند به روش سنتی و کاملا دستی یا با استفاده از روش های صنعتی و قالب های آماده باشد.

مرحله بعدی مرحله تمیز کاری زیر ساخت می باشد که قبل از مرحله لعاب کاری می باشد، اگر این مرحله به درستی انجام نگیرد لعاب بر روی ظرف به خوبی قرار نمیگیرد.

مرحله لعاب کاری زیر ساخت ظروف میناکاری به یکی از دو روش دستی و اسپری انجام می شود و بعد از خشک شدن لعاب، زیر ساخت در داخل کوره ۹۰۰ درجه سانتی گراد قرار می گیرد. بعد از خروج از کوره باید به تدریج این ظرف خنک بشود.

در مرحله بعد که عبارت است از طراحی بر روی زیر ساخت لعاب کارب شده انجام می گیرد که  از نقوش اسلیمی و ختایی , گل و …. استفاده می شود. بعد از مرحله طراحی، طرح پیاده سازی شده به دقت باید با رنگ مخصوص مینا رنگ آمیزی شود و مجددا برای چخته شدن رنگ در داخل کوره قرار گیرد.

با توجه به زیبایی و تاثیر گذاری هنر میناکاری به جرات می توان گفت خرید هدیه میناکاری می تواند یک گزینه مناسب برای کسانی باشد که آنها را دوست داریم.

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید اینترنتی میناکاری اصفهان به لینک مراجعه نموده و از یک خرید راحت و مطمئن لذت ببرید.

برای مشاهده و خرید به لینک زیر مراجعه نمائید

خرید

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن