بشقاب میناکاری اصفهان

آموزش طراحی بشقاب میناکاری

آموزش طراحی بشقاب میناکاری

میناکاری هنر اصیل ایرانی می باشد که پیدایش این هنر از ایران می باشد و به سایر سرزمین منتقل شده است، مشکل بتوان گفت زمان پیدایش این هنر از چه دورانی می باشد.

صنعت میناکاری در دهه های اخیر پیشرفت چشمگیری داشته است بخصوص به دلیل حمایت صورت گرفته از سوی سازمان صنایع دستی که موجب شده است کارآفرینان بسیاری وارد عرصه هنر میناکاری بشوند.

از جمله محصولات میناکاری که دارای تنوع زیادی می باشد، بشقاب میناکاری می باشد که به طرق مختلف می تواند مورد استفاده قرار گیرد و به همراه سایر محصولات میناکاری می تواند بکار برده شود.

برای تهیه یک بشقاب میناکاری اصل از زیر ساخت های مس استفاده می شود که در ابعاد و طرح های مخنلف طراحی و تولید می شود و نقش و طرح های متنوعی بسته به سلیقه و خلاقیت هنرمند میناکار بر روی آن پیاده سازی می شود.

زیر ساخت مورد نظر برای بشقاب میناکاری مسی بعد از مرحله لعاب کاری و سپس نقش های مینا را بر روی لعابی شفاف شکل می دهند.

بشقاب میناکاری

از جمله طرح های مورد استفاده در هنر میناکاری اسلیمی، خطائی، گل و مرغ می باشد که گاها بسته به خلاقیت هنرمند میناکار به صورت ترکیبی بر روی بشقاب میناکاری مسی پیاده سازی می شود.

در گذشته بیشتر رنگ های مورد استفاده در هنر میناکاری گیاهی بوده ولی در حال حاضر بسیاری از رنگ های مورد استفاده رنگ های شیمیایی می باشد.

برای مشاهده تنوع محصولات و کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با میناکاری اصفهان به لینک زیر مراجعه نموده و از خرید کالای اصل و با کیفیت لذت ببرید.

برای مشاهده و خرید به لینک زیر مراجعه نمائید

قیمت : ۸۹۰۰ تومان

خرید

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن