آموزش میناکاری اصفهان

آشنایی با هنر اصیل میناکاری لالجین

آشنایی با هنر اصیل میناکاری لالجین

مینا یا مینو هر دو به معنای بهشت می باشند و در واقع کلمه مینا مونث کلمه مینو می باشد و گویی هنر میناکاری همان بهشت لاجوردی می باشد که با نوید داده شده است.

ترکیب زیبای عناصر در ساخت محصولات مینا واقعا محسور کننده می باشد. رنگ لاجورد و فیروزه ای که بکار رفته در این اثر هنری زیبایی خیره کننده ای را رقم می زند.

اساتید هنر میناکاری اصفهان علت نام گذاری این هنر را رنگ آبی بکار رفته در زمینه هنر میناکاری می باشد، که یاد آور آبی آسمان می باشد که در لغت مینا خوانده می شود.

زیر ساخت های بکار رفته در میناکاری عموما برنج، مس، برنج و طلا می باشد که بهترین نوع میناکاری یا مینا سازی بر روی فلز طلا ساخته می شود که علت آن  عدم اکسید شدن فلز طلا هنگام ذوب شدن مینا می شود. امروزه بیشتر افراد تمایل به خرید میناکاری روی مس دارند.

در میناسازی یا میناکاری طرح مورد نظر با قلم سفید بر زیر ساخت فلزی که این روزها به دلیل مقرون بصرفه بودن از جنس مس می باشد، کشیده می شود و رنگ مورد استفاده برای زمینه نقوش معمولا آبی، سبز و این روزها ارغوانی و قرمز می باشد.

در سال های اخیر هنر میناکاری علاوه بر فلزات بر روی ظروف سافلی نیز پیاده سازی می شود که خاستگاه هنر سفال میناکاری لالجین همدان می باشد. از جمله محصولات میناکاری روی مس می توان به تندیس میناکاری اشاره کرد که می تواند به عنوان یک محصول تزئینی زیبا می تواند یک هدیه تبلیغاتی مناسب محسوب شود.

با توجه به جنبه زیبایی و امکان درج لوگو بر روی این محصول خرید تندیس میناکاری به عنوان هدیه تبلیغاتی در بین شرکت هت و سازمان ها مرسوم می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده تنوع محصولات به لینک زیر مراجعه نموده و از یک خرید راحت و مطمئن برخوردار شوید.

برای مشاهده و خرید به لینک زیر مراجعه نمائید

خرید

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن