آموزش میناکاری اصفهان

آشنایی با مراحل تولید میناکاری اصفهان

آشنایی با مراحل تولید میناکاری اصفهان

هنرمیناکاری یا میناسازی، هنری زیبا و ظریف که برای آراستن زیور آلات و ظروف با زیر ساخت های فلزی مورد استفاده قرار می گیرد، هنر میناکاری یکی از جاذبه های گردشگری شهر اصفهان در کنار سایر آثار و جاذبه های تاریخی ایت شهر می باشد.

اگر شما نیز به عنوان یک ایرانی هنر دوست، تمایل به آشنایی با مراحل ساخت میناکاری اصفهان را دارید با ما همراه باشید با خلاصه ای بر چگونگی ساخت میناکاری. هنری که با تلفیقی از آتش، خاک و رنگ برای زینت دادن به زیور آلات و ظروف مختلف از آن استفاده می شود. 

اولین نکته ای که باید به آن اشاره کرد، جنس زیر ساخت مورد استفاده برای تولید محصولات میناکاری می باشد که بیشترین نوع فلزاتی که مورد استفاده قرار می گیرند طلا، نقره و مس می باشد و فلز مس از پر استفاده ترین فلزات می باشد، میناکاری اصفهان هنری ظریف و سرشار از دقت های می باشد.

اولین مرحله ساخت ظروف میناکاری اصفهان، آماده سازی ظروف قبل از نقاشی مینامی باشد، مرحله زیر ساخت یکی از مهمترین مراحل می باشد که شامل مراحل تابش، قلم زنی، لحیم کاری پایه، تمیز کاری و مرحله آخر هوار کردن می باشد.

اگر شما قصد خرید بشقاب میناکاری اصفهان را دارید، به این نکته توجه کنید که زیر ساخت مورد استفاده از مرغوبیت کافی برخوردار باشد. اما مرحله بعد از آماده سازی زیر ساخت، مرحله رنگ آمیزی و نقاشی ظرف زیر ساخت می باشد که خود این مرحله دارای نکات مهمی می باشد.

آخرین مرحله در تهیه ظروف میناکاری شده، مرحله  تثبیت نقاشی مینا از طریق گرمادهی می باشد که به این منظور ظروف نقاشی شده در کوره های مخصوص باید حرارت ببیند که میزان این حرارت نباید از حد مجاز تجاوز کند و حرارت در حدود۷۰۰ درجه می باشد.

برای مشاهده متنوع ترین محصولات میناکاری شده و خرید اینترنتی میناکاری اصفهان به لینک زیر مراجعه نمائید.

برای مشاهده و خرید کلیک کنید

خرید

 

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن