آموزش میناکاری اصفهان

آشنایی با شابلون های میناکاری روی سفال

آشنایی با شابلون های میناکاری روی سفال

صنایع دستی می تواند یکی از منابع درآمد خانوار باشد و هنر میناکاری از جمله هنر های دستی می باشد که این روزها تبدیل شده به یکی از شغل های پر درآمد بخصوص برای خانم های خانه دار که در کنار کارهای روزمره بتوانند منبع درآمدی داشته باشند.

در سالهای اخیر هنر میناکاری علاوه بر زیر ساخت های فلزی بر روی ظروف سفالی پیاده سازی می شود که برای این هنر نیاز به ظروف سفالی و شابلون های میناکاری روی سفال می باشد.

برای تهیه ظروف سفالی میناکاری ابتدا باید ظرف سفال را به خوبی سمباده کشیده تا سطحی صاف و سیقلی پیدا کند در مرحله بعد باید نقطه وسط ظرف سفالی را پیدا کرده.

سپس با توجه به نقطه مرکزی ظرف شابلون را به درستی بر روی ظرف قرار داده و با استفاده از شابلون ظروف میناکاری طرح مورد نظر را با استفاده از جوهر مخصوص بر روی ظرف منتقل کرده.

نکته مهم در تهیه ظروف میناکاری سفالی این می باشد که جوهر مورد استفاده از نوع مخصوص باشد زیرا استفاده از جوهر های معمولی موجب پخش شدن جوهر و پاک شده طرح می شود.

در مرحله بعدی باید با استفاده از سیاه قلم مخصوص میناکاری سفال طرح مورد نظر را پیاده سازی نموده که به هنگام زدن لعاب بر روی ظرف، لعاب ها از جای خود نلغزد. و اما مرحله بعد که مهمترین مرحله می باشد مرلحه لبعاب کاری می باشد و سپس وارد کوره شود. خرید ظروف میناکاری شده در واقع روح هنر را به خانه های ما می آورد.

خرید هدیه میناکاری روی سفال به عنوان یک هدیه ارزشمند برای کسانی می باشد که دوستشان داریم و با دیدن آثار هنری به وجد آمده و روح هنر را به خوبی احساس می کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده تنوع محصولات به لینک زیر مراجعه نموده و از یک خرید راحت و مطمئن برخوردار شوید.

برای مشاهده و خرید به لینک زیر مراجعه نمائید

خرید

 

 

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن